Pod choinką u ogrodnika – czyli jakie prezenty kupić dla pasjonatów ogrodu.

Październik i listopad to miesiące, w których zazwyczaj spędzamy pewien czas na myśleniu nad prezentami. Każdy z nas ma inne predyspozycje i pasje, co powoduje miszmasz w kupowanych podarkach. Najciekawszą, a zarazem jedną z trudniejszych osób, które mamy do obdarowania są… ogrodnicy. Bo prawda jest taka, że ogrodnictwo to pasja, która hołubi prezenty praktyczne i nie lubi próżni. Każda rzecz ma swoje miejsce, zastosowanie i zazwyczaj nie leży nieużytkowana. Dlatego warto tutaj skupić się przede wszystkim na praktycyzmie takich prezentów.

Odzież robocza – zawsze na topie w ogrodzie!

Fartuch na narzędzia? Buty BHP? Wzmocnione rękawiczki, kask do robót na wysokościach? Jak najbardziej takie rzeczy mogą nadać się na prezent. Oczywiście dobrze jest się zapytać przed zakupem jaki fason, rozmiar czy kolor będą tu najbardziej pasowały. Taki zakup będzie podarunkiem na lata i zdecydowanie warto tu nie oszczędzać na jakości i wyborze odpowiedniej firmy.
Dobrze dobrana odzież bądź zabezpieczenie w postaci dodatkowego wyposażenia sprawi, że praca w ogrodzie będzie bezpieczniejsza i wygodniejsza. A komfort dla ogrodnika w czasie wykonywania działkowych lub ogrodowych prac to jeden z ważniejszych aspektów w ogrodnictwie!

Narzędzia do pracy w ogrodzie – prezent idealny dla aktywnych działkowiczów!

W Internecie jest dostępnych wiele propozycji dla ogrodników pod względem narzędziowym. W popularnych serwisach aukcyjnych czy docelowych sklepach możemy znaleźć pojedyncze sztuki lub nawet całe zestawy, które idealnie sprawdzą się jako prezent dla ogrodnika.
Tak jak i w pozostałych kategoriach, przy wyborze odpowiednich produktów nie należy oszczędzać na jakości. Co ciekawe, teraz niektóre narzędzia czy zestawy zostały zaprojektowane w nietuzinkowy sposób, a więc nawet najbardziej wybredne osoby znajdą dla siebie idealną łopatkę czy sekator w odpowiadającej im kolorystyce.

Książki o ogrodnictwie – świetne źródło informacji i inspiracji

Wiele książek, które są dostępne od lat na naszym rynku to niesamowite źródła informacji, które się nie przedawniają i ciągle są aktualne. Niektóre z nich są oczywiście drogie, ale zdecydowanie warto wykosztować się i zakupić te pozycje, jeśli nasza obdarowana osoba lubi literaturę i ogródkowe prace. Nie ma nic lepszego jak lektura znakomitej książki w chłodny wieczór!
Dodatkowo można zapoznać się z ofertą poradników takich jak kalendarz księżycowy, kalendarz upraw czy wszelkiego rodzaju organizery i notesy-plannery. Ogrodnik planista będzie zachwycony naszym podarunkiem jeśli w 100% będzie dopasowany pod jego preferencje!

Szklarnia – spełnienie marzeń wielu ogrodników

Jest to dość duży wydatek, który wymaga zaangażowania zewnętrznej firmy. Dlatego jeśli chcemy to początkowo możemy ograniczyć się do szklarenek domowych, do wysiewu czy do ochrony roślin wrażliwych na zmienne warunki atmosferyczne. Oczywiście warto podpytać czy osoba, która dostanie ten prezent jest faktycznie takim podarunkiem zainteresowana.
Jeśli chcemy sprawić bliskiej osobie niespodziankę życia w postaci stacjonarnej szklarni (np. z poliwęglanu) to musimy przygotować się do tej operacji logistycznej z wyprzedzeniem. Możemy zrobić to samodzielnie, przy okazji aranżując np. voucher zapowiadający realizację takiego przedsięwzięcia, a możemy to też po prostu oznajmić tej osobie, wynajmując odpowiednią firmę z doświadczonymi specjalistami. Co jak co, ale szklarnia to jeden z prezentów, który szybko się nie znudzi obdarowanemu!

Naturalne i atestowane kosmetyki bazujące na naturze

Naturalne kosmetyki to hit ostatnich lat. Producenci prześcigają się w możliwościach, współpracach i składach produkowanych kosmetyków, a drogerie w ich dostępności. Dlatego po dokładnym researchu i podpytaniu osoby, która dostanie od nas taki prezent, warto kupić odpowiednie i naturalne produkty. Naturalny produkt to taki, który nie ma zbędnych konserwantów, formaldehydów czy innych zapychaczy typu parafina czy olej palmowy. Na rynku są dostępne produkt wielu rodzimych i zagranicznych, regionalnych firm, od których duzi producenci mogliby się wiele nauczyć. I takie firmy, mimo nieco większych cen ich produktów warto wspierać!
Taki prezent, jeśli zostanie dobrany zgodnie z preferencjami obdarowanej osoby zyska niesamowite uznanie. Dodatkowo dobrze jest podpytać czy dana osoba nie jest przypadkiem uczulona na jakieś naturalne składniki. Niweluje to ewentualny problem alergii i jej skutków. Dobrze dobrany kosmetyk to błogosławieństwo dla zmęczonej skóry.