Usługi cateringowe w twojej firmie to się opłaca!

Niewiele jest czynności w pracy, które zaburzają jej przebieg, jak wyjście z biura na lunch. Dlatego też z punktu widzenia pracodawcy warto rozważyć dostarczenie posiłków do firmy.

Catering dla biur – dlaczego to dobry pomysł?

Korzystając z zewnętrznego dostawcy żywności dla naszych podwładnych, możemy sporo zyskać. Nie tylko na czasie, ale też mamy dodatkowo wiele innych profitów, o których będzie nieco później.

Oddelegowując zewnętrzny podmiot do tego typu celów mamy gwarancję, że wszystkie posiłki będą sporządzone w dostosowany do naszych potrzeb sposób. Jednocześnie usługi cateringowe często dają możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.

Usługi cateringowe i ich zalety z punktu widzenia firmy

Jeśli w naszym zakładzie wykonywane są prace w szczególnie uciążliwych warunkach, to w zgodzie z obowiązującymi przepisami pracodawca musi zagwarantować nam ciepły posiłek. W dobrym tonie jest też korzystanie z usług cateringowych w firmach, które mają przyjazną atmosferę. Jest to bowiem doskonały sposób na to, aby usprawnić organizację dnia pracy. W końcu posiłek jest w jednym miejscu i czasie dla wszystkich prawników. Nie można również pominąć faktu, że korzystanie z dowozu posiłków wpływa na fakt, że nasi podwładni czują się docenieni. Kolejnym plusem takowej sytuacji jest łatwiejsze zintegrowanie się naszego zespołu.

Wybieramy catering dla swojej firmy

Rozglądając się za konkretnym wykonawcą usług cateringowych, musimy mieć na uwadze szereg kwestii. Jedną z kluczowych spraw jest tu z całą pewnością fakt, aby posiłki smakowały jak w domu. To bowiem w większości sytuacji najlepsza opcja, ponieważ sprawdzi się dla większości pracowników. Warto pamiętać, aby prócz dań na ciepło pomyśleć o menu rozbudowane, chociażby o przekąski. Wszystko musi być oczywiście nie tylko smaczne, pożywne, ale i zdrowe. Zamawiając catering dla firm lub innych zakładów pracy pamiętajmy o ewentualnych alergiach, nietolerancjach pokarmowych lub też specjalnych dietach naszych pracowników. To ważne, gdyż
firmy takie jak Forest Catering będą w stanie przygotować odpowiednie dla każdego posiłki.

Ile to wszystko kosztuje?

Koszty tego typu usług nie są stałe i jednakowe w każdym przypadku, ponieważ na wysokość opłat wpływa wybrana przez nas oferta. Z całą pewnością opłaca się skorzystać z abonamentu cateringowego, gdyż w ten sposób zapłacimy mniej. Podmiot zewnętrzny zajmie się wszystkim, a nasi podwładni będą zajadać się smacznymi posiłkami w przerwie od pracy. Jest więc to swoista inwestycja, bo wzrośnie wydajność ich pracy. Dodatkowo sporo możemy też zyskać w ich oczach jako wiarygodny pracodawca.

Pamiętaj o umowie

Jak w przypadku każdej współpracy ważna jest też kwestia formalna, czyli spisanie konkretnej umowy. W ten sposób współpraca będzie oparta o konkretne wytyczne, które muszą zabezpieczać interesy obu zainteresowanych stron. Tym sposobem na współpracy zyska nasza firma, jak i zatrudnieni u nas ludzie. Dlatego też warto wdrożyć niniejsze rozwiązanie możliwie jak najprędzej.